Статті

Статті про окуляри, моду та новітні дослідження.

Створено в Статті

На сьогоднішній день контактні лінзи є одним із найпопулярніших засобів корекції поганого зору. Основні переваги, за яких вибирають контактні лінзи це:

- загальне покращення зору;

- відсутність спотворень, властиве традиційним лінзам;

- ширший кут огляду, особливо у порівнянні з традиційними лінзами;

- при різкій зміні температури контактні лінзи не запітніють;

- естетичний та косметичний ефекти шляхом можливості зміни кольору очей.

Але іноді при постійній експлуатації контактних лінз у людини може виникнути почервоніння очей. З яких причин може виникнути цей стан?

Взагалі, почервоніння очей – це реакції поверхні очей різні дратівливі чинники, у разі це реакція очей на контактні лінзи.

Основні причини, при яких від лінз може виникнути почервоніння очей:

- неправильно підібрані лінзи;

- недостатньо правильний гігієнічний догляд за лінзами;

- Недотримання термінів експлуатації контактних лінз.

Також почервоніння очей може викликати алергія на сам матеріал,...

Створено в Статті

Кожна жінка хоче виглядати красивою та привабливою 24 години на добу. Для цього вони відвідують спортзали, фітнес-клуби та використовують різні косметологічні та хірургічні процедури.

Одним із способів виглядати привабливо – це процедура нарощування вій. Процедура нарощування вій – це коли на природні вії додатково наклеюють штучні вії, зроблені із синтетичних матеріалів.

Іноді в пресі можна побачити різноманітні статті про користь чи шкоду штучних вій. Але в основному результати та рекомендації цих досліджень були засновані на опитуваннях і великої достовірності не мали.

Група дослідників вирішила відійти від встановлених правил щодо анкетування та провела більш розширене та практичне дослідження впливу штучних вій на стан очей людини.

Для цього було сформовано групу з 30 дорослих жінок у віковому діапазоні від 22 до 29 років. Обов'язковою умовою була відсутність проблем з очима та...

Створено в Статті

Щорічні та регулярні обстеження очей можуть допомогти вам уникнути безлічі проблем. Особливо це актуально людям віком 50 років та вище.

Адже хворобу легше попередити, ніж лікувати наслідки та ускладнення від цієї хвороби. І на ранніх стадіях розвитку хвороби легше вжити дієвих заходів щодо збереження зору. Наприклад, це стосується таких хвороб, як глаукома чи відшарування сітківки ока. Заходи, які можуть бути вжиті на ранніх стадіях цих хвороб, допоможуть зберегти зір та уникнути повної сліпоти.

Різні очні хвороби можуть розвиватися у віці, але люди похилого віку перебувають у зоні ризику т.к. за статистикою частота виникнення та розвитку різних очних хвороб у людей похилого віку збільшена в кілька разів у порівнянні з молодшими людьми.

У нашій сьогоднішній статті ми опишемо основні ознаки початкового розвитку очних хвороб у людей похилого віку, які...

Створено в Статті

Наші очі – один із найважливіших і найскладніших органів, через який ми отримуємо понад 80% інформації про стан навколишнього світу. Тому, при проблемах з цим важливим органом необхідно без зволікань звертатися до окуліст або офтальмолога. Але чим відрізняється окуліст від офтальмолога ми розглянемо в нашій сьогоднішній статті.

Досить часто люди не розуміють, у чому різниця між класичним окулістом, до якого ми звикли з самого дитинства, від сучаснішого лікаря-офтальмолога.

Деякі переконані, що окуліст – це лікар, який перевіряє гостроту вашого зору, діагностує різні хвороби органів зору і, при необхідності, призначає лікування. А офтальмолог – це більш кваліфікований фахівець із проблем органів зору, але який, крім перерахованого вище, ще й займається усунення проблем органів зору хірургічним шляхом і має більш високу кваліфікацію, ніж окуліст.

Але насправді це негаразд. В принципі,...

Створено в Статті

Іноді ми можемо десь почути, прочитати в інтернеті про будь-які методики або дієти з відновлення зіпсованого зору. Деякі люди в це не вірять, але деякі вірять і ще радять скористатися цим способом іншим людям.

Офтальмологи розібрали чотири основні міфи, що найчастіше зустрічаються, про відновлення зору і поділилися з нами своїми висновками про них.

Гімнастика для очей

Як стверджують офтальмологи, гімнастика для очей не виправляє зір, що вже зіпсувався. Вона допомагає прибрати втому очей, перевтому, розслаблює м'язи очей. Також вона покращує кровопостачання киснем та корисними речовинами внутрішню структуру очей. Але виправити вже наявну короткозорість, далекозорість чи інші проблеми гімнастика для очей не здатна.

Крім того, гімнастика для очей протипоказана за деяких хвороб очей. Наприклад, таких як відшарування сітківки ока або за наявності різних запальних процесів очей. У таких випадках приплив...

Створено в Статті

Нечітка гострота зору, регулярні головні болі, болі в очах, швидка втома очей – усі ці симптоми можуть бути викликані підвищеним чи зниженим внутрішньоочним тиском. Якщо у вас стан очей і зору в нормі, то вони не повинні хворіти чи швидко втомлюватися.

Що таке внутрішньоочний тиск і як він стає підвищеним чи зниженим?

Людина всередині очі постійно утворюється спеціальна рідина. За допомогою цієї внутрішньоочної рідини відбувається харчування внутрішніх тканин ока амінокислотами та глюкозою.

Дана внутрішньоочна рідина виробляється організмом у певній кількості і після використання виводяться з очей через спеціальні канали. Завдяки своєчасному відтоку та припливу внутрішньоочної рідини баланс цієї рідини завжди один і той же.

Якщо ж відтік чи приплив рідини погіршується, то рідина починає або накопичуватися в середині ока або виникає нестача рідини в очах.

Основні причини та симптоми підвищеного...

Створено в Статті

У кожній порі року є плюси та мінуси. Зараз на дворі зима – це час новорічних свят, катання на лижах та санках. Але в цей час року бувають періоди з дуже сильними морозами та вітром, коли навіть з дому не хочеться виходити. Але якщо так трапилося, що в сильний мороз і вітер вам необхідно вийти з дому, то вам потрібний захист ваших очей. У нашій сьогодні статті ми розповімо, як максимально уберегти ваші очі від впливу мінусової температури та вітру.

Низька температура та вітер

Довготривала дія низької температури та вітру на очі небажана. Особливо страждають від низької температури та вітру рогівка очей та очні м'язи. Внаслідок впливу низької температури та вітру може з'явитися зайве сльозовиділення, почервоніння очей та тупий біль в очах.

Уникнути всіх цих симптомів допоможе носіння...

Створено в Статті

Ми всі не дуже часто замислюємося про здоров'я своїх очей. І багато хто думає, що для здоров'я очей вистачить щорічного обстеження у офтальмологів. Але є деякі речі та звички, роблячи які самостійно протягом дня ми можемо суттєво вплинути та зберегти здоров'я наших очей. У нашій сьогоднішній статті ми звернемо вашу увагу на ці корисні для зору звички та речі.

Дотримуйтесь дієти

В наш час фраза «дотримуватися дієти» несе в собі сенс стежити за кількістю калорій, які ви споживаєте протягом дня. Насправді фахівці вкладають у цю фразу сенс, що їжа протягом дня має бути збалансована з погляду наявності вітамінів та мікроелементів. Тому фраза «дотримуйтесь дієти в харчуванні» стосовно здоров'я ваших очей має на увазі вживати в їжу не тільки моркву, в якій є корисний для очей каротин, а...

Створено в Статті

Будуть новорічні свята і яка зустріч Нового року без пляшки шампанського на столі. Але святкуючи, не слід забувати за столом про елементарну техніку безпеки. Особливо техніка безпеки потрібна під час відкриття пляшок із шампанським чи іншими ігристими напоями.

Нещодавні дослідження вчених підтвердили, що швидкість вильоту пробки з шийки пляшки з шампанським дуже висока. Виявляється, тиск зсередини на пробку пляшки шампанського становить близько 8-10 атмосфер (для довідки: тиск в автомобільних шинах становить 2-2,5 атмосфери). І цей високий тиск може закинути затор від шампанського на висоту до 15 метрів зі швидкістю близько 100 км на годину.

Крім цього, дослідження встановили, що при відкритті пляшки пробка з-під шампанського пролітає відстань до ока людини за 0,03 секунди. Що, у свою чергу, не дасть спрацювати природному рефлексу моргання і не зможе захистити...

Створено в Статті

Іноді людині необхідно провести деякий час за екраном ноутбука, комп'ютера чи смартфона за поганого зовнішнього освітлення або взагалі без освітлення.

Вплив поганого освітлення на очі

У принципі, наші очі можуть без проблем пристосовуватися і до поганого освітлення і взагалі при повній відсутності освітлення. Просто в такі моменти зіниця очі відкривається ширше для уловлювання рідкісних променів світла. Але з погляду біології нашого тіла наші очі не пристосовані для більш тривалої експлуатації при поганому освітленні чи взагалі без освітлення.

Тому, якщо ми тривалий час змушені дивитися на екрани комп'ютерів або смартфонів при поганому освітленні або взагалі без освітлення, м'язи очей втомлюються. Також у м'язах очей починає погано працювати кровопостачання та виснажується пігментний епітелій сітківки очей.

Внаслідок цього в очах виникає:

- печіння;

- почервоніння та приплив крові до поверхні очей;

- головні болі;

- сухість...

Створено в Статті

Астигматизм – це порушення фокусування зорової інформації на сітківці ока. У цьому випадку зображення фокусується на сітківці ока зі спотвореннями. Це може відбуватися через нерівну поверхню кришталика або сітківки ока.

Якщо порівняти око з проектором зображень на стіну, це буде виглядати так, ніби у проектора поверхня лінзи, через яку відбувається фокусування зображення на стіну, нерівна. І тому зображення, отримане через таку лінзу, стає спотвореним.

Згідно з дослідженнями, вважається, що у світі близько 20% всіх людей страждають на астигматизм у слабовираженій формі до 0,5 діоптрій. Але такого роду астигматизм зазвичай не заважає та не підлягає корекції. Швидше за все, більшість людей з таким рівнем астигматизму його навіть і не помітять.

Але при розвитку астигматизму вже вище за 1 діоптрію необхідна корекція. Якщо такий рівень астигматизму не коригувати, то згодом...

Створено в Статті

Наші очі – це досить складні прилади біологічного походження з досить добрим запасом міцності. Але іноді й ці прилади починають збоїти та виходять з ладу. У нашій сьогоднішній статті ми розповімо про чотири основні проблеми, пов'язані із зором.

1. Дальнозоркість

Далекозорість – це порушення фокусування та подачі зорової інформації на сітківку ока. При виникненні цього порушення зображення фокусується за сітківкою ока.

Причини виникнення далекозорості, в основному, бувають двох видів – при укорочуванні очної осі або рогівка ока неправильно заломлює світло на сітківку ока.

Якщо порівнювати око з проектором зображення на стіну, це виглядатиме так, ніби ви надмірно наблизили стіну до проектора і від цього зображення розмивається. Приблизно так і відбувається з сітківкою та рогівкою ока при далекозорості.

Існує три основні типи далекозорості:

- Початкова – коли далекозорість до +3 діоптрій;

- Середня...

Створено в Статті

Всі ми хочемо виглядати красивими і підтягнутими цілодобово незалежно від пори року. Але іноді стан нашого організму не дозволяє виглядати елегантно та красиво. До такого стану організму можна віднести опухлість наших очей та темні кола під очима. Які ж причини виникнення даного стану організму і як його позбутися?

Припухлість очей – це накопичення рідини під шкірою очей. На цю проблему можуть впливати кілька факторів:

- вживання солоних продуктів, які затримують зайву рідину в організмі;

- алергічні реакції;

- проблеми з носом;

- недосипи та хронічна втома;

- регулярні стреси;

- зневоднення організму;

- вікові зміни організму.

Також вранці опухлість очей і повік може викликати скупченням рідини через те, що уві сні ми не моргаємо. Але такого роду набряклість може проходити десь за годину нашого неспання.

Чи є опухлість та чорні кола під очима ознаками порушення...

Створено в Статті

  Контактні лінзи сучасна людина використовує досить давно. Звичайно, не так давно, як окуляри, що коригують зір, але теж вже порядний час. І сьогодні медицина може з упевненістю передбачити та визначити, які проблеми можуть виникнути у вас та у ваших очей від неправильної експлуатації контактних лінз.

Насамперед за контактними лінзами необхідний певний догляд та певні процедури. Якщо контактні лінзи зберігати неправильно і неправильно доглядати за ними, то можна придбати собі багато проблем зі здоров'ям. Наприклад, такі проблеми, як подряпини та інші механічні пошкодження очей, алергічні реакції або хронічна сухість очей. У нашій сьогоднішній статті ми даємо вам кілька практичних порад правильного поводження з контактними лінзами.

1. Ніколи не засинайте з контактними лінзами в очах

Через те, що ви лягли спати в контактних лінзах і не вчасно вийняли...

Показано з 1 по 14 із 285 (21 сторінок)