Оптичні ілюзії та зір

Оптичні ілюзії та зір

Після серії експериментів із сприйняттям очима та обробкою мозком людини різної зорової інформації вчені з'ясували, який орган у тілі людини відповідає за сприйняття різноманітних оптичних ілюзій, які довгий час розбурхують уми людства.

Донедавна цим органом вважався мозок. Але виявилося, що мозок у сприйнятті оптичних ілюзій відіграє не найважливішу роль.

На підставі результатів досліджень, проведених візуальним екологом Джоліоном Троскіанком з Ексетерського університету США та нейробіологом Даніелем Осоріо з університету Сассекського США можна зробити висновки, що оптичний обман зору пов'язаний зі здатністю нейронів обробляти візуальну інформацію.

Також за допомогою цього дослідження вчені глибше навчилися розуміти, як очі людини сприймаю функцію регулювання контрасту в сучасних телевізорах.

  У сучасних телевізорах функція регулювання контрасту ґрунтується на дуже високому контрасті між білим та чорним кольором. Але теоретично наші очі не повинні це вловлювати. Також дослідження встановили, що очі одних людей можуть вловлювати відмінності у відтінках розмаїття, а в інших можуть вловлювати діапазони розмаїття. Тому у всіх людей різна реакція на регулювання контрасту в телевізорах.

Ці дослідження та їх результати допоможуть вченим більш повно розуміти, як функціонує наша зорова система. Що, у свою чергу, допоможе успішніше лікувати різні зорові розлади