Згідно зведених статистичних даних дослідників, 95% компаній світу з доходом від 10 млн. Доларів США і вище використовують у своїй діяльності доповнену (AR) або віртуальну (VR) реальності.
Всі ці технології використовуються в рекламних цілях або для демонстрації своєї продукції кінцевому користувачу.
Найближчим часом нас чекає бум застосування технологій доповненої і віртуальної реальностей. Такі гіганти як Apple, Google, Facebook планують вже в цьому або найближчому роках збільшити обсяги продажів в роздрібній торгівлі. Планується, що зростання роздрібного ринку пристроїв для доповненої або віртуальної реальності збільшиться з 1,5 млрд. Доларів США до 4,5 млрд. Доларів США. У цій статті ми вам розповімо, в яких галузях планується збільшити або впровадити з нуля дані інновації.
Доповнена і віртуальна реальність в медицині.
OR-Bot
У травні 2020 року компанія Ocutrx Vision Technologies представила новітню розробку в галузі хірургії очей. Особливість даної розробки в тому, що вона заснована на доповненої реальності.
До недавнього часу 3D-зображення, яке транслювалося на екран комп'ютера під час операції за якістю зображення залишало бажати кращого. Зображення було дрібнозернистим і сильно затемненим.
Розробка Ocutrx Vision Technologies дозволяє набагато поліпшити якість зображення картинки без застосування 3D-окулярів. Що, в свою чергу, значно полегшує працю фахівців очної хірургії.
IrisVision
«Розумна» система віртуальної реальності IrisVision дозволяє людям зі слабким зором більш повноцінно сприймати навколишній світ.
Це пристрій за допомогою окулярів віртуальної реальності і спеціального програмного забезпечення створює реальну картинку навколишніх предметів. Все це транслюється на решту сітківки ока.
Дана технологія дозволяє людям зі слабким зором більш повноцінно спілкуватися з людьми, готувати їжу, читати книги і взагалі контактувати з соціумом.
Доповнена і віртуальна реальність в повсякденному житті.
Light Drive
Справжнім технологічним проривом компанії Bosch в 2020 році стало інтелектуальне скло Light Drive. Дане скло було продемонстровано в 2020 році на виставці CES-2020 на Лас-Вегасі (США). Це всесвітня Міжнародна виставка новинок електроніки, на якій виробники з усього світу демонструють свої технологічні новинки, готові для використання масовими споживачами.
На основі цього скла створені смарт-окуляри, які, до слова, нічим не відрізняються від звичайних окулярів. За допомогою спеціальної технології інформація проектується прямо на сітківку ока, не порушуючи прозорість лінз. Цей пристрій може застосовуватися з будь-якими медичними лінзами.
Focals
Практично такий же принцип використовують і смарт-окуляри Focals. Вони також нічим не відрізняються від звичайних очок. Хіба що заушники трохи товщі стандартних. У цих навушниках знаходяться проектори для трансляції інформації на сітківку ока.
Ці окуляри так само можливо експлуатувати з будь-якими корригирующими медичними лінзами.
Vuzix Blade
Ця технологія буде вже покруче двох попередніх. Якщо в попередніх двох технологіях інформація на сітківку потрапляла у вигляді інформаційних повідомлень або у вигляді картинок, то дана технологія може передавати інформацію у вигляді повноцінного відео або додатків. Виглядає це як екран комп'ютера діагоналлю 32 мм на відстані 8 мм від очей.
Solos
Дана технологія призначена для використання спортсменами. В основному велосипедистами. Ці розумні окуляри дозволяють транслювати для велосипедиста таку корисну інформацію, як швидкість їзди, пульс, стан велосипеда.
Також за допомогою цих розумних окулярів можлива GPS-навігація.
Echo Frames
Це найяскравіший представник сімейства «розумних окулярів». Випущений він таким технологічним гігантом як Amazon. Особливість цих окулярів в тому, що вони під'єднані до віртуального голосовому помічнику Alexa. Ці окуляри оснащені мікрофонами і динаміками для безперешкодного спілкування з віртуальним голосовим помічником.
В дані окуляри можливо вставити будь-які медичні коригуючі лінзи.
У нашій статті ми розповіли про основні новинки доповненої (AR) і віртуальної (VR) реальності, але скільки ще технологічних винаходів і розробок ми не згадали.
Але ми віримо, що за окулярами доповненої і віртуальної реальності велике майбутнє як в медичній сфері, так і в повсякденному житті.
