Як правильно доглядати за окулярами

Як правильно доглядати за окулярами

Ми звикли, що багато людей носить окуляри. Окуляри нас оточують, практично, всюди і в будь-якій обстановці. Займаємося різними видами спорту - потрібні окуляри, їдемо кудись на відпочинок - потрібні окуляри, починаємо займатися якоюсь справою або роботою і там потрібні окуляри. Окуляри для людини на сьогоднішній день виконують багато різних функцій: прикраса, оптичний прилад, захисну функцію, аксесуар. Але якщо придивитися, то ми побачимо, що окуляри - це, перш за все, досить крихкий і складний прилад. І їм, як і всякому приладу, необхідний догляд і певні правила поводження.

Давайте розглянемо основні правила догляду та поводження з окулярами. Цих основних правил догляду та поводження з окулярами не сильно багато.

Правило №1. Якщо ви носите окуляри не постійно, то їх необхідно зберігати в жорсткому футлярі.

Так як окуляри досить крихкий і ніжний прилад, то зберігання поза жорсткого футляра може їх пошкодити і привести в непридатність або до поломок: подряпин на оправі і стеклах, випаданням лінз. Також можуть пошкодитися або відламати дужки і носоупори.

Правіло№2. Окуляри бояться довгого впливу активних середовищ.

До активних середовищ в побуті можна віднести надмірно гарячу воду, пар, високу температуру, різні засоби, які ми застосовуємо для прибирання або готування їжі. Все це може пошкодити скло або саму оправу.

Правило №3. Необхідно пам'ятати, що окуляри - це індивідуальний засіб таке ж, як зубна щітка. Тому тут діють правила особистої гігієни.

Окуляри необхідно регулярно, мінімум 1 раз в тиждень, промивати мильною водою або обробляти спеціальним спреєм для очищення і догляду за окулярами.

Правіло№4. Протирати скельця окулярів необхідно спеціальною серветкою.

На сьогоднішній день на лінзи для окулярів можуть наноситися різні спеціальні покриття для більш комфортної експлуатації лінз. Це можуть бути антивідблиску, для захисту від УФ-випромінювання, гидрофобное, фотохромні, антистатичне покриття. Для того, щоб покриття не подряпалося або не ушкодилося, рекомендується протирати лінзи від пилу або бруду будь спеціальної безтканевой серветкою. До найбільш поширених такого виду серветкам відносяться серветки з мікрофібри. Даний вид серветок найбільш щадяще відноситься до догляду за поверхнею лінз.

Дотримуйтеся цих кількох нехитрих правил і ваші окуляри з крихкого приладу перетворяться в надійного помічника на кожен день.